Πλατφόρμα Τηλεκπαίδευσης

Μαθήματα

Μάθημα (Κωδικός)Εκπαιδευτής Τύπος
ΜΙΚΡΟΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ KAI KYKΛΩMATA (ECE_Υ421 )Αλέξης Μπίρμπας
22Γ802 Λειτουργικά Συστήματα (2019 - 2020) (EE717)Ευθύμιος Χούσος
English I (EE826)Βασιλική Ριζομυλιώτη
English II (EE835)Βασιλική Ριζομυλιώτη
Eργαστήριο Αναλογικού και Ψηφιακού Ελέγχου Ι (EE795)Δημοσθένης Καζάκος
Software and System Engineering (Ανάλυση και Σχεδιασμός Συστημάτων Λογισμικού) 2018-19 (EE957)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Software and System Engineering (Ανάλυση και Σχεδιασμός Συστημάτων Λογισμικού) 2020-21 (EE1019)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Αλγόριθμοι και Δομές Δεδομένων (2019-2020) (22Y608)Ευθύμιος Χούσος
ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΡΟΤΥΠΩΝ - ECE-A807 (EE935)Ευάγγελος Δερματάς
Αναγνώριση Προτύπων Ι (EE652)Βαγγέλης Δερματάς
ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΡΟΤΥΠΩΝ ΙΙ (EE700)Βαγγέλης Δερματάς
Αναλογικά Ηλεκτρονικά (EE615) Α. Μπίρμπας, K. Ευσταθίου
ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ (EE839)Γρηγόριος Καλύβας
ΑΝΑΛΥΣΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΙΣΧΥΟΣ (ECE_Υ422)
ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΛΕΓΧΟΥ ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ (EE755)Τζές Αντώνιος
Ανάλυση και Σχεδιασμός Συστημάτων Λογισμικού (Software and System Engineering) 2017-18 (EE944)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Ανάλυση Συστημάτων Ηλεκτρικής Ενέργειας (EE630)Γεώργιος Κωνσταντόπουλος
ΑΝΑΛΥΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ (EE850)Πέτρος Γρουμπός
Αντικειμενοστρεφής Τεχνολογία (Object Technology) 2017-18 (EE943)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Αντικειμενοστρεφής Τεχνολογία (Object Technology) 2018-2019 (EE956)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Αντικειμενοστρεφής Τεχνολογία (Object Technology) 2019-2020 (EE976)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Αντικειμενοστρεφής Τεχνολογία (Object Technology) 2020-2021 (EE1018)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Αριθμητική Ανάλυση (ECE_Υ522)Ευστάθιος Περδίος, Βασίλειος Καλαντώνης
Αρχές και Γλώσσες Προγραμματισμού 2006-2007 (EE726)Πολυξένη Σταθοπούλου
Αρχιτεκτονικές & Πρωτόκολλα Δικτύων ΙΙ (EE815)Σταύρος Κωτσόπουλος
Αρχιτεκτονική Δικτυακών Συστημάτων Υψηλής Ταχύτητας (EE685)Δημήτριος Σερπάνος
ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (EE701)Δημήτριος Σερπάνος
Ασύρματα Δίκτυα και Δίκτυα Κινητών Επικοινωνιών (ECE_A811)Σταύρος Κωτσόπουλος
Ασύρματη Διάδοση (EE812)Σταύρος Κωτσόπουλος
Ασφάλεια Υπολογιστών και Δικτύων (EE678)Σερπάνος Δημήτριος
Βάσεις Δεδομένων (Διδασκαλία 2020-2021) (ECE_ΓK703)Νικόλαος Αβούρης, Χρήστος Σιντόρης
Βέλτιστος Έλεγχος Συστημάτων (EE887)Αντώνιος Αλεξανδρίδης
ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΙ (EE650)Σταμάτης Μάνεσης
Γραμμική Άλγεβρα (EE765)Σοφία Δασκαλάκη
Γραμμική και Συνδυαστική Βελτιστοποίηση (EE916)Σοφία Δασκαλάκη
Γραφικά και Εικονική Πραγματικότητα (EE837)Κωνσταντίνος Μουστάκας
Διαδικαστικός Προγραμματισμός (2019-2020) (ECE_Y215)Βασίλης Παλιουράς , Βαγγέλης Δερματάς
ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΤΩΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ (IoT) (EE950)Κλεάνθης Θραμπουλίδης, Σταυρος Κουμπιας, Σπύρος Δενάζης
ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΤΩΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ (IoT) 2016-17 (EE932)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Διάδοση Κυμάτων & Σχεδίαση Κεραιών (EE635)Σταύρος Κωτσόπουλος
Διαδραστικές Τεχνολογίες (Διδασκαλία 2019-2020) (ECE_ΓΚ904)Νικόλαος Αβούρης, Κωσταντίνος Μουστάκας, Χρήστος Σιντόρης
Διαφορικές Εξισώσεις (EE902)Μιχαήλ Μαρκάκης
Διαχείριση Δικτύων - ΟΣΥΛ (ΟΣΥΛ-213)Σπύρος Δενάζης
ΔΙΚΤΥΑ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ (EE651)Σταμάτιος Μάνεσης
Δίκτυα Επικοινωνίας Υπολογιστών (Εισαγωγή στα) (22A410)Μιχαήλ Λογοθέτης (Α Ομάδα), Ιωάννης Μοσχολιός (Προσφορά έργου στα πλαίσια των ΑΝΟΙΚΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ), Δημήτριος Λυμπερόπουλος (Β Ομάδα), Σπύρος Δενάζης (Εργαστήριο)
Δίκτυα Επικοινωνίας Υπολογιστών - Λυμπερόπουλος Δ. (EE881)Δημήτριος Λυμπερόπουλος
ΔΙΚΤΥΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ & ΜΕΤΑΓΩΓΗΣ (ECE ΑΚ706)Δημήτριος Λυμπερόπουλος, Βασίλειος Στυλιανάκης
Δίκτυα Πρόσβασης και μεταγωγής (ECE_ΑΚ706)Δημήτριος Λυμπερόπουλος, Βασίλειος Στυλιανάκης
Δικτυωμένα Ρομποτικά Συστήματα ECE-Δ010 (EE936)Ευάγγελος Δερματάς
Διπλωματικές εργασίες - Δ. Σερπάνος (EE1011)Δημήτριος Σερπάνος
Διπλωματικές Εργασίες 2019-2020 ()Αθανάσιος Σκόδρας
Διπλωματικές Εργασίες Ε. Μητρονίκας (EE834)Επαμεινώνδας Μητρονίκας
Διπλωματικές Εργασίες Ε. Τατάκης (EE716)Δρ.-Μηχ. Εμμανουήλ Κ. Τατάκης, Καθηγητής
Διπλωματικές Εργασίες Π. Γρουμπού (EE908)Πέτρος Γρουμπός
Διπλωματικές Εργασίες Τεχνολογίας Ήχου και Ακουστικής (EE1010)Iωάννης Μουρτζόπουλος
Δοκιμαστικό Μάθημα (για Δοκιμαστική χρήση) (EE608)Δρ.Ευάγγελος Τοπάλης
Δοκιμές και Μετρήσεις Υψηλών Τάσεων (με ή χωρίς εργαστήριο) (EE792)Παναγιώτης Σβάρνας
Δορυφορικές και Κινητές Επικοινωνίες (EE637)Σταύρος Κωτσόπουλος
Δυναμική & Έλεγχος E-L Ηλεκτρομηχανικών Συστημάτων (EE886)Αντώνιος Αλεξανδρίδης
Δυναμική Ηλεκτρικών Μηχανών (EE762)Τζόγια Καππάτου
Εισαγωγή στα Κυβερνοφυσικά Συστήματα (EE1017)Γεώργιος Κωνσταντόπουλος
Εισαγωγή στα Συστήματα Ηλεκτρικής Ενέργειας (EE695)ΓΑΒΡΙΗΛ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΟΒΟΣ
Εισαγωγή στη Ρομποτική (EE662)Αντώνιος Τζες
Εισαγωγή στην Επιστήμη του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού (ECE_Y210)Ιωάννης Μουρτζόπουλος (συντονιστής), Σταύρος Κουμπιάς, Νικόλαος Αβούρης, Σταμάτιος Μάνεσης, Επαμεινώνδας Μητρονίκας, Παναγής Βοβός, Μιχάλης Μπίρμπας, Κυριάκος Σγάρμπας
Εισαγωγή στις Επικοινωνίες (EE643)Γεώργιος Κοκκινάκης
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ (EE786)Μιχαήλ Λογοθέτης
Εισαγωγή στους Υπολογιστές (Ανοικτό Μάθημα) (ECE_Υ103) Νικ. Αβούρης, Μιχ. Κουκιάς, Βασ. Παλιουράς, Κυρ. Σγάρμπας, Πολ. Σταθοπούλου, Παν. Ντίλιος, Εύη Καραβατσέλου
Εισαγωγή στους Υπολογιστές (Διδασκαλία 2020-2021) (ECE_Y106)Νικόλαος Αβούρης, Βασίλης Παλιουράς, Κυριάκος Σγάρμπας
Ελεγχος Γραμμικών Συστημάτων στο Χώρο Κατάστασης (ECE_Δ706)Δημοσθένης Καζάκος
Έλεγχος και Ελεγξιμότητα Ψηφιακών συστημάτων (EE675)Οδυσσέας Κουφοπαύλου
Έλεγχος και Ευστάθεια ΣΗΕ (EE671)Γιώργος Κωνσταντόπουλος
Ενεργειακός Σχεδιασμός & Κλιματισμός Κτιρίων (ECE_ΒΚ811)Αθανάσιος Γιανναδάκης
Εξατομικευμένα συστήματα Τηλεϊατρικής και Βιοϊατρικής (EE940)ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
Εξοπλισμός Υψηλών Τάσεων - Μονώσεις (EE647) Ελευθερία Πυργιώτη
Επεξεργασία Δεδομένων και Αλγόριθμοι Μάθησης (ECE 812)Γεώργιος Μουστακίδης
Επεξεργασία Ομιλίας και Φυσικής Γλώσσας (ECE_ΑΚ810)Νίκος Φακωτάκης, Βαγγέλης Δερματάς, Κυριάκος Σγάρμπας
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΣΗΜΑΤΩΝ (ECE-Y523)Αθανάσιος Σκόδρας
Επικοινωνία Ανθρώπου-Μηχανής & Σχεδίαση Διαδραστικών Συστημάτων (Ανοικτό Μάθημα) (22Γ004)Νικόλαος Αβούρης, Κωσταντίνος Μουστάκας, Χρήστος Κατσάνος
Επικοινωνία Πολυμέσων (EE907)Δημήτριος Λυμπερόπουλος
Επικοινωνίες Πρόσβασης (EE901)Βασίλειος Στυλιανάκης
Εργαστήριο - Αρχές και Γλώσσες Προγραμματισμού (μόνο Ομάδες Α2, Β2, Γ2, Δ2) (EE709)Σταθοπούλου Πολυξένη
Εργαστηριο Αναλογικου & Ψηφιακου Ελέγχου ΙΙ (EE817)Δημοσθένης Καζάκος
Εργαστήριο Επικοινωνιών Ι (ECE_AK801)Θεόδωρος Αντωνακόπουλος, Σπύρος Δενάζης, Σταύρος Κουλουρίδης, Σταύρος Κωτσόπουλος
Εργαστήριο Επικοινωνιών ΙΙ (ECE_AK901)Θεόδωρος Αντωνακόπουλος, Σπύρος Δενάζης, Σταύρος Κουλουρίδης, Σταύρος Κωτσόπουλος
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ (ECE_Υ213)Παναγιώτης Κουνάβης
Εργαστήριο Συστημάτων και Ελέγχου Ι (EE735)Σταμάτιος Μάνεσης
Εργαστήριο Συστημάτων και Ελέγχου ΙΙ (EE829)Δημοσθένης Καζάκος
Εργαστήριο Συστημάτων και Ελέγχου ΙΙ (EE743)Τριαντάφυλλος Ποιμενίδης
Εργαστήριο Φυσικής Ι (DES100)Αναστασία Δόικου
Εργαστήριο Ψηφιακής Επεξεργασίας Σημάτων (22Γ7062) Κουρέτας Ιωάννης / Βασίλης Παλιουράς
ΕΥΦΥΗΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ((22Δ901) (EE846))Πέτρος Γρουμπός
Εφαρμογές Οπτοηλεκτρονικής (EE631)Γιάννης Ρούδας
Εφαρμοσμένη Βελτιστοποίηση (EE888)Γεώργιος Κωνσταντόπουλος
ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΦΥΣΙΚΗ (ECE_Υ108)Παναγιώτης Κουνάβης
Ηλεκτρικά Κινητήρια Συστήματα (EE747)Επαμεινώνδας Μητρονίκας
Ηλεκτρικά Κινητήρια Συστήματα Ι (ECE_ΒΚ706)Επαμεινώνδας Μητρονίκας
Ηλεκτρικά Κινητήρια Συστήματα ΙΙ (ECE_ΒΚ808)Επαμεινώνδας Μητρονίκας
ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ ΙΙ (Εργ.) (ECE_Υ320)Δημήτριος Τσιπιανίτης, Γεώργιος Μανδέλλος
Ηλεκτρικές Εγκαταστάσεις (EE980)Κωνσταντίνος Κρομμύδας
Ηλεκτρικές Μετρητικές Διατάξεις & Τεχνικές (ECE_621)Αντωνακόπουλος/Γρουμπός/Μπίρμπας Α./Πυργιώτη
Ηλεκτρικές Μηχανές (ECE_Υ623)Εμμανουήλ Τατάκης, Επαμεινώνδας Μητρονίκας
Ηλεκτρικές Μηχανές Ι (EE656)Τζόγια Καππάτου, Επαμεινώνδας Μητρονίκας, Εμμανουήλ Τατάκης
Ηλεκτρικές Μηχανές ΙΙ (EE687)Καππάτου Τζόγια, Μητρονίκας Επαμεινώνδας, Τατάκης Εμμανουήλ, Ζαχαρίας Θωμάς
Ηλεκτρική Οικονομία (ECE_ΒΚ901)Παναγής Βοβός
ΗΛΕΚΤΡΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗ (EE925)Ιωάννης Μουρτζόπουλος
ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ Ι (ECE_Y420)Ελευθέριος Σκούρας
ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ Ι (ECE_Y420)Ελευθέριος Σκούρας
Ηλεκτρομαγνητικά Πεδία Ι (EE632)Κωνσταντίνος Σώρας
Ηλεκτρομαγνητικά πεδία ΙΙ (ECE_Υ520)Σταύρος Κουλουρίδης
Ηλεκτρομαγνητικά πεδία ΙΙ (Ανοιχτό Μάθημα) (ECE_Υ520)Σταύρος Κουλουρίδης
Ηλεκτρονικά Ισχύος I (EE672) Εμμανουήλ Τατάκης
Ηλεκτρονικά Ισχύος Ι (Ανοικτό Μάθημα) (EE897)Εμμανουήλ Τατάκης
Ηλεκτρονικά Ισχύος ΙΙ (EE718)Δρ.-Μηχ. Εμμανουήλ Κ. Τατάκης, Καθηγητής
Ηλεκτρονικά Ισχύος ΙΙ (Ανοικτό Μάθημα) (EE898)Δρ.-Μηχ. Εμμανουήλ Κ. Τατάκης, Καθηγητής
Ηλεκτρονικά Στοιχεία Ισχύος και Βιομηχανικές Εφαρμογές (Ανοικτό Μάθημα) (EE894)Δρ.-Μηχ. Εμμανουήλ Τατάκης, Καθηγητής
Ηλεκτρονικά Υψηλών Ταχυτήτων (EE1015)Γρηγόριος Καλύβας
Ηλεκτροτεχνικά - Ηλεκτρονικά Υλικά (Στερεά Κατάσταση της Ύλης) (EE842)Παναγιώτης Σβάρνας
Ήπιες Μορφές Ενέργειας Ι (EE989)Δέσποινα Μακρυγιώργου
Ήπιες Μορφές Ενέργειας ΙΙ (EE977)Γεώργιος Κωνσταντόπουλος
ΘΕΡΜΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ (ECE_ΒΚ707)Αθανάσιος Γιανναδάκης
Θεωρία Εκτίμησης και Στοχαστικός Έλεγχος (EE865)Γεώργιος Μουστακίδης
Θεωρία Κεραιών (EE814)Σταύρος Κωτσόπουλος
Θεωρία Πληροφορίας (EE676)Σπύρος Δενάζης - Μιχαήλ Μπίρμπας
ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ (EE772)Μιχαήλ Λογοθέτης, Ιωάννης Μοσχολιός (Προσφορά έργου στα πλαίσια των ΑΝΟΙΚΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ)
Κατανεμημένα Ενσωματωμένα Συστήματα Πραγματικού Χρόνου (ECE_ΓΚ805)Καθ. Σταύρος Κουμπιάς/Ι. Γιαλελής (ΕΔΙΠ)
Λογισμός Συναρτήσεων Πολλών Μεταβλητών και Διανυσματική Ανάλυση (ECE_Y212)Βασίλειος Καλαντώνης, Μιχάλης Τσιγγέλης
Μέθοδοι Σχεδίασης Ειδικών Συστημάτων Υλικού και Λογισμικού (EE703)Στέφανος Καξίρας
Μη Γραμμικός Ελεγχος (EE939)Γεώργιος Μπιτσώρης
Μη Γραμμικός Ελεγχος (ECE_Δ907)Δημοσθένης Καζάκος
Μηχανική (EE858)Δημοσθένης Πολύζος
Μικροκύματα (ECE_ΑΚ704)Σταύρος Κουλουρίδης
Μικροκύματα (Ανοιχτό Μάθημα) (ECE_ΑΚ704)Σταύρος Κουλουρίδης
Μικροκυματικές Διατάξεις (EE775)Σταύρος Κουλουρίδης
Μικρουπολογιστές και Μικροσυστήματα (EE634)Γρηγόριος Καλύβας, Σταύρος Κουμπιάς
Μικροϋπολογιστικά Ενσωματωμένα Συστήματα (ECE_Y622)Σταύρος Κουμπιάς, Μιχαήλ Μπίρμπας, Βασίλειος Παλιουράς
ΝΑΝΟΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ (ECE_ΓΚ810)Ελευθέριος Σκούρας
Νέες Τεχνολογίες Φωτοβολταϊκών Στοιχείων (EE811)Βασιλική Περράκη
ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ (ECE-Υ521)Αλέξιος Μπίρμπας - Γργγοριος Καλυβας
ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ (EE983)Αλέξιος Μπίρμπας, Γρηγόριος Καλύβας
ΟΠΤΙΚΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ (Δ+Ε) (ECE_ΑK805)Ιωάννης Τόμκος
Οπτικές Τηλεπικοινωνίες (EE639)Γιάννης Ρούδας
Οργάνωση Υπολογιστών (EE805)Οδυσσέας Κουφοπαύλου
Οργάνωση Υπολογιστών (ΑΜ) (EE893)Οδυσσέας Κουφοπαύλου, Γεώργιος Θεοδωρίδης
Παράλληλος Προγραμματισμός σε Προβλήματα Μηχανικής Μάθησης (ECE_ΑΚ906) Βαγγέλης Δερματάς, Κυριάκος Σγάρμπας
ΠΔΕ 2006 (EE710)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Πιθανοθεωρία και Στατιστική (EE764)Σοφία Δασκαλάκη
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ (EE773)Ι.Μουρτζόπουλος, Μ.Κουκιάς, Β. Στυλιανάκης
Πληροφοριακά Συστήματα (EE780)Μιχαήλ Κουκιάς
Προγραμματιζόμενα Δίκτυα & Διαχείριση (ECE_AK902)Σπύρος Δενάζης
Προγραμματισμός Διαδικτύου (2019-2020) (ECE_ΓΚ802)Νικόλαος Αβούρης και Χρήστος Σιντόρης
Προηγμένα Θέματα Συστημάτων και Ελέγχου (EE774)Γεώργιος Μπιτσώρης
Προηγμένα Μικροϋπολογιστικά Συστήματα (ECE_ΓΚ803)Σταύρος Κουμπιάς, Μιχαήλ Μπίρμπας, Γρηγόριος Καλύβας
Προηγμένα Μικτά Κυκλωματα & Συστήματα (EE616)Αλέξιος Μπίρμπας, Γρηγόριος Καλύβας, Μιχαήλ Μπίρμπας
Προηγμένα Συστήματα Υπολογιστών (EE680)Δημήτριος Σερπάνος
Προηγμένες Τεχνικές Προγραμματισμού 2016-17 (EE931)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Προηγμένες Τεχνικές Προγραμματισμού 2017-18 (EE949)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Προηγμένες Τεχνικές Προγραμματισμού 2018-19 (EE970)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Προηγμένες Τεχνικές Προγραμματισμού 2019-20 (EE985)Κλεάνθης Θραμπουλίδης
Προηγμένος Έλεγχος Ηλεκτρικών Μηχανών (EE800)Αλεξανδρίδης Αντώνιος/Μητρονίκας Επαμεινώνδας
Προσαρμοστικός Έλεγχος (EE715)Αντώνιος Τζές
Προσαρμοστικός Ελεγχος (EE822)Δημοσθένης Καζάκος
ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΥΠΕΡΤΑΣΕΙΣ - ΑΛΕΞΙΚΕΡΑΥΝΑ (EE659)Ελευθερία Πυργιώτη
ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΣΗΕ (ECE_ΒΚ804)Νικόλαος Βοβός
Προχωρημένα Θέματα Θεωρίας Πληροφορίας (EE728)Δημήτρης-Αλέξανδρος Τουμπακάρης
Προχωρημένη Επεξεργασία Σημάτων (EE864)Γεώργιος Μουστακίδης
ΡΟΜΠΟΤΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ (EE804)Αντώνιος Τζές - Ευάγγελος Δερματάς
ΣΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ (ECE-Y425)Αθανάσιος Σκόδρας
ΣΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ 2 (EE849)Πέτρος Γρουμπός
Σήματα και Συστήματα Ι (EE689)Γεώργιος Μπιτσώρης
Σήματα και Συστήματα ΙΙ (EE750)Γεώργιος Μπιτσώρης
Σθεναρός Έλεγχος (EE737)Ποιμενίδης Τριαντάφυλλος
Σθεναρός Έλεγχος (ECE_Δ906) (EE934)Γεώργιος Μπιτσώρης
Στερεά Κατάσταση της Ύλης (EE754)Νικόλαος Σπύρου
ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΦΥΣΙΚΗ (ECE_Υ107)Παναγιώτης Κουνάβης
Συστήματα Αυτομάτου Ελέγχου (ECE_Y506)Δημοσθένης Καζάκος
Συστήματα Αυτομάτου Ελέγχου Ι (EE674)Αντώνιος Τζες
Συστήματα Επικοινωνιών (EE789)Μ. Λογοθέτης (θεωρία), Δρ Ι. Βαρδάκας (Προσφορά έργου στα πλαίσια των ΑΝΟΙΚΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ)
Συστήματα Επικοινωνιών - Εργαστήριο (EE871)Ιωάννης Μουρτζόπουλος, Βασίλης Στυλιανάκης
Συστήματα Ευρείας Εκπομπής (EE636)Σταύρος Κωτσόπουλος
Συστήματα Κινητών Επικοινωνιών (EE813)Σταύρος Κωτσόπουλος
Σχεδιασμός Δυναμικών Συστημάτων Ι (EE751)Γεώργιος Μπιτσώρης
Σχεδιασμός Δυναμικών Συστημάτων ΙΙ (EE752)Γεώργιος Μπιτσώρης
Σχεδιασμός Ολοκληρωμένων Κυκλωμάτων (VLSI) Ι (EE633)Κουφοπαύλου Οδυσσέας, Θεοδωρίδης Γεώργιος
Σχεδιασμός Ολοκληρωμένων Κυκλωμάτων (VLSI) Ι (ΑΜ) (EE891)Οδυσσέας Κουφοπαύλου, Γεώργιος Θεοδωρίδης
Σχεδιασμός Ολοκληρωμένων Κυκλωμάτων (VLSI) ΙΙ (EE645)Βασίλης Παλιουράς, ΓΙώργος Θεοδωρίδης
Σχεδιασμός Ολοκληρωμένων Κυκλωμάτων (VLSI) ΙΙ (ΑΜ) (EE892)Βασίλης Παλιουράς, Γεώργιος Θεοδωρίδης
Σχεδιασμός Ολοκληρωμένων Ψηφιακών Συστημάτων (EE660)Οδυσσέας Κουφοπαύλου, Γεώργιος Θεοδωρίδης
Σχεδιασμός Συστημάτων στον Χώρο Κατάστασης (ECE_Δ801) (EE933)Γεώργιος Μπιτσώρης
Τεχνητή Νοημοσύνη (2019-20) (ECE_ΑΚ705) Κωνσταντίνος Μουστάκας, Παύλος Πέππας, Κυριάκος Σγάρμπας
Τεχνητή Νοημοσύνη Ι (Ανοικτό Μάθημα) (EE690)Νίκος Φακωτάκης, Κυριάκος Σγάρμπας, Κώστας Μουστάκας, Παύλος Πέππας
Τεχνητή Νοημοσύνη ΙΙ (Ανοικτό Μάθημα) (EE825)Κώστας Μουστάκας, Παύλος Πέππας, Κυριάκος Σγάρμπας, Νίκος Φακωτάκης
Τεχνική Μηχανική (EE1002)Γεώργιος Παπανικολάου
Τεχνικό Σχέδιο (ECE_Υ624)Παναγής Βοβός
Τεχνικό Σχέδιο (Ανοικτό Μάθημα) (EE895)Βοβός Παναγής, Τατάκης Εμμανουήλ
Τεχνολογία LASER και Εφαρμογές (EE824)Νικόλαος Σπύρου
Τεχνολογία Ηλεκτρικών Μονώσεων και Νανοδομημένα Διηλεκτρικά (EE798)Παναγιώτης Σβάρνας
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΙΑΣ (EE699)ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΑΚΩΤΑΚΗΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΕΡΜΑΤΑΣ
Τεχνολογία Προηγμένων Ψηφιακών Κυκλωμάτων & Συστημάτων (EE712)Γρηγόριος Καλύβας
Τεχνολογίες Ελέγχου στις ΑΠΕ (EE889)Αντώνιος Αλεξανδρίδης
Τηλεπικοινωνιακά Δίκτυα Ευρείας Ζώνης (EE756)Μιχαήλ Λογοθέτης, Δρ Ι. Βαρδάκας (Προσφορά έργου στα πλαίσια των ΑΝΟΙΚΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ)
ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ (EE910)Γρηγόριος Καλύβας
ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ Ι (EE763)Μιχαήλ Λογοθέτης
Υπηρεσίες Παγκόσμιου Ιστού (EE882)Μιχαήλ Κουκιάς, Ιωάννης Γιαλελής
Υπολογιστική Γεωμετρία και Εφαρμογές 3Δ Μοντελοποίησης (EE844)Κωνσταντίνος Μουστάκας
ΥΨΗΛΕΣ ΤΑΣΕΙΣ (EE614) Ελευθερία Πυργιώτη
Φυσική Ι (EE877)Παναγιώτης Κουνάβης, Βασιλική Περράκη
Φυσική των στοιχείων φωτοβολταϊκής τεχνολογίας (EE819)Βασιλική Περράκη
Φωτοηλεκτρονικές Διατάξεις (ECE_Γ708)Ελευθέριος Σκούρας
ΨΗΦΙΑΚΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ & ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ (Εργαστήριο) (EE960)ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ/ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ/ΚΟΥΡΕΤΑΣ
ΨΗΦΙΑΚΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ & ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ (Θεωρία) (EE959)ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ/ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ/ ΣΓΑΡΜΠΑΣ/ΦΑΚΩΤΑΚΗΣ
Ψηφιακά Ολοκληρωμένα Κυκλώματα & Συστήματα (EE617)Γρ. Καλύβας, Μ. Μπίρμπας
Ψηφιακά Συστήματα Ελέγχου (EE654) Καζάκος Δημοσθένης
Ψηφιακές Επικοινωνίες Ι (EE899)Βασίλειος Στυλιανάκης
Ψηφιακές Επικοινωνίες ΙΙ (EE900)Βασίλειος Στυλιανάκης
Ψηφιακή Επεξεργασία Εικόνων (22Γ003)Κωνσταντίνος Μπερμπερίδης
Ψηφιακή Επεξεργασία Σημάτων (22Γ7061)Βασίλειος Παλιουρας
Ψηφιακή Λογική (ECE_Υ109)Θεόδωρος Αντωνακόπουλος - Νικόλαος Φακωτάκης
Ψηφιακή Λογική Σχεδίαση (EE688)ΝΙΚΟΣ ΦΑΚΩΤΑΚΗΣ
Ψηφιακή Λογική Σχεδίαση (ΑΜ) (EE890)Νίκος Φακωτάκης, Γεώργιος Θεοδωρίδης
Ψηφιακή Τεχνολογία Ήχου (ECE_AK809 ) Ιωάννης Μουρτζόπουλος
Ψηφιακος Ελεγχος (EE807)Δημοσθένης Καζάκος
ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ (EE883)Πέτρος Γρουμπός
ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ (Εργ.) (ECE_ΔΚ801)Δημήτριος Τσιπιανίτης